خالقی‌فر: ما نمی‌توانیم مثل اروپایی‌ها هر5-4روز یکبار بازی کنیم/پرسپولیس را اذیت می‌کنیم


مهاجم تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان گفت: قطعا پرسپولیس را اذیت می کنیم و این تیم کار سختی خواهد داشت.

رضا خالقی فر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص بازی ذوب آهن و گل گهر در هفته پایانی نیم‌فصل اول، اظهار داشت: به سه امتیاز نیاز داشتیم و با همین هدف وارد زمین شدیم. با توجه به اینکه گل گهر امکانات و کادرفنی خیلی خوبی دارد و تیم پرمهره‌ای است، می‌دانستیم بازی سختی پیش رو داریم.

وی افزود: در شروع بازی دیدیم که حدود ۸۰درصد مهره‌های حریف تغییر کرده که نشان می‌دهد مشکلی بابت بازیکن ندارند. به هرحال خوب شروع کردیم. دو سه موقعیت خیلی خوب داشتیم که نتوانستیم به گل برسیم. با اینکه عملکرد خوبی داشتیم اما به هرحال بازی داخل خانه مساوی شد.

مهاجم ذوب‌آهن در مورد اینکه اگر ضربه‌اش در دقیقه۴ به جای اینکه به تیرک بخورد وارد دروازه حریف می‌شد آیا به برد می‌رسیدند، گفت: نمی‌شود پیش بینی کرد اما به نظرم شرایط خیلی بهتر و متفاوت می‌شد.

خالقی‌فر در خصوص اینکه انتظار می‌رفت دیدار دو تیم حداقل دو گل داشته باشد اما با تساوی بدون گل به پایان رسید، عنوان کرد: بله همینطور است. دو تیم موقعیت‌هایی داشتند. موقعیت‌های ما قطعا بهتر بود اما متاسفانه تبدیل به گل نشد.

وی در مورد روند ذوب آهن و نتیجه گیری کاملا سینوسی در نیم فصل اول به طوریکه تقریبا قبل یا بعد از هر برد، یک شکست یا مساوی ثبت شده، گفت: درست است. باید به ثبات تیمی برسیم که خداراشکر در انتهای نیم‌فصل به این شرایط نزدیک شدیم. بعد از دو سه سال نامطلوب برای ذوب آهن، تغییرات تفکر به زمان نیاز دارد. بیش از ۹۰درصد بازیکنان تغییر کردند که هماهنگ کردن آن ها زمانبر است. رفته رفته هماهنگی بیشتری ایجاد شد. تاکتیک پذیری بهتری داریم و قطعا در نیم فصل دوم شرایط خیلی بهتری خواهیم داشت. در بازی‌‌های پایانی نیم فصل اول هم نشان دادیم که شرایطمان چقدر تغییر کرده است. در نیم فصل دوم هواداران قطعا ذوب آهن متحول شده‌ای را می بینند.

خالقی‌فر در مورد شرایط خودش عنوان کرد: از خودم بابت گلزنی راضی نیستم. یک مهاجم باید برای تیمش گل بزند. تلاش می‌کنم. حداکثر توانم و هرچه در وجودم هست را برای تیمم می‌گذارم. از این بابت راضی هستم اما امیدوارم بتوانم شرایط را تغییر بدهم و پایم به گلزنی باز شود.

مهاجم ذوب‌آهن در خصوص شرایط داوری های نیم فصل اول اظهار داشت: باید رک و رو راست باشیم. نباید طفره برویم. از خودمان می‌گویم. از ما بازیکنان آماتور هستیم تا کل سیستم فوتبالی‌مان. ظاهر قضیه حرفه‌ای است. در داوری هم همینطور هستیم. تیم‌ها تاوان می‌دهند تا برخی داور شوند. تیم‌ها هزینه‌های سنگینی می‌کنند تا فقط یک امتیاز بگیرند. اول فصل برنامه ریزی می‌کنند. اشتباهات قطعا عمدی نیست اما به هرحال باعث می‌شود به راحتی نتایج تغییر کنند. داوری ما نسبت به سال گذشته ضعیف تر شده است. از طرفی به خاطر ورود  VAR‌ هم تحت فشار هستند. قطعا این مساله مزید بر علت است که اشتباهات بیشتر شوند. در مجموع داوری‌ها ضعیف بود.

وی در مورد فشردگی مسابقات و اینکه قلعه‌نویی هم بعد از بازی با ذوب‌آهن اعلام کرد برای لیگ ما زود است هر ۵-۴ روز یکبار بازی کنیم، گفت: قطعا همینطور است. تیم‌های اروپایی که ۵-۴ روز یکبار بازی می‌کنند امکانات سخت افزاریشان اصلا قابل قیاس با آسیا نیست. ما در کشورمان یک مجموعه پِک داریم و هرروز هم از آن صحبت می‌کنیم در صورتیکه تیم‌های اروپایی هرکدامشان حداقل یکی دو تا از این مجموعه‌ها دارند و می‌توانند با این فشردگی بازی و ریکاوری کنند.

مهاجم ذوب آهن تصریح کرد: امکانات سخت افزاری ما برای ریکاوری به شدت پایین است و نباید انتظار داشته باشیم. رفته رفته مصدومیت ها بیشتر می‌شود و کیفیت بازی‌ها پایین می آید. طبیعی است که این مساله روی کیفیت لیگ تاثیر بگذارد. ولی به خاطر اینکه بعضی نمی‌توانند برنامه ریزی لازم را داشته باشند بازی ها را فشرده می‌کنند تا بتوانند زمانی را برای تیم ملی فراهم کنند.

وی افزود: به یک برنامه ریزی حرفه ای نیاز است. البته این شرایط به امکانات سخت افزاری هم مربوط است. ما نمی توانیم دقیقا مانند تیم های اروپایی برنامه ریزی کنیم که ۵-۴ روز یکبار بازی کنیم. ظرفیت آن را واقعا نداریم. همه تیم‌ها الان ۵-۴ بازیکن مصدوم دارند. تازه ۵بازی پشت سر هم برگزار شده، این روند ادامه داشته باشد مطمئن باشید باعث مصدومیت نصف هر تیم می‌شود.

مهاجم ذوب‌آهن گفت: ۵ بازی سنگین پشت سر هم داشتیم. مقابل نساجی در زمینی بازی کردیم که در واقع گل بود. زمین خودمان هم شرایط مناسبی نداشت. بازی در این زمین ها و این فشردگی کار را سخت می‌کنند اما امیدوارم تقابل با پرسپولیس بازی خوبی از آب در بیاید. تمام تلاشمان را به کار می‌گیریم که از این مرحله صعود کنیم و روند خوب ذوب آهن در جام‌های حذفی را ادامه بدهیم.

خالقی‌فر در مورد بازی جام حذفی مقابل پرسپولیس، گفت: ذوب آهن همیشه در جام حذفی عملکرد خیلی خوبی داشته است. قطعا بازی خیلی سختی داریم. تنها چیزی که می‌تواند این بازی را تحت تاثیر بگذارد فشردگی مسابقات است. هنوز ریکاوری بازی قبلی تمام نشده امروز برای بازی با پرسپولیس به اردو می‌رویم. این شرایط واقعا برای لیگ برتر سخت است که با این فشردگی بازی‌های سنگین را برگزار کنیم.

وی در خصوص شرایط پرسپولیس اظهار داشت: در آزادی با آن‌ها بازی کردیم. خیلی سرحال و خوب بازی کردیم. با یکی دو اشتباه نتیجه را واگذار کردیم اما در آزادی مستحق باخت نبودیم. قطعا پرسپولیس را اذیت می‌کنیم. این تیم بازی سختی مقابل ما خواهد داشت. امیدواریم از این مرحله عبور کنیم.

مهاجم ذوب‌آهن در مورد اینکه آیا از شرایط مالی رضایت دارد، گفت: خداراشکر، یک دریافتی در اوایل فصل داشتیم. قرار است به زودی پرداختی دیگری هم انجام شود.

خالقی‌فر در خصوص خراب شدن زمین فولاد شهر و انتقاد تارتار از این شرایط عنوان کرد: متاسفانه تیم‌های دیگری هم در آن بازی می‌کنند. زمین یک ظرفیتی دارد. این زمین همیشه جزو زمین‌های خوب کشور بود اما به خاطر بازسازی شرایط خوب خودش را از دست داده، البته رفته رفته بهتر می‌شود و امیدواریم این اتفاق هرچه زودتر بیفتد.

وی خطاب به هواداران ذوب‌آهن گفت: امیدواریم تیمی در خور شان مردم اصفهان و هواداران تحویل بدهیم. با تمام توان و وجود کار می‌کنیم. کم نمی‌گذاریم. امیدواریم ذوب آهن را که در آسیا نتایج خوبی می‌گرفت، به جایگاه اصلی خودش برسانیم. البته این کار، راحت نیست. نیاز به حمایت داریم. تیم دو سه سال شرایط روحی خیلی خوبی نداشته و بازسازی این شرایط زمانبر است. امیدوارم این اتفاق بیفتد تا بتوانیم هواداران را خوشحال کنیم.

انتهای پیام/


منبع : خبرگزاری فارس